תיעוד הנדסי

חברת ספאוס-טק בע"מ מקפידה על איכות גבוהה של תיעוד על כלל היבטיו.
שירות התיעוד של חברתנו מאפשר ללקוחותינו לחסוך בעלויות הנדסיות רבות הנגזרות מהצורך לנהל שינויים הנדסיים, להגיש בקשות לאישורים רגולטוריים (כגון תיקי הגשת מוצר לרשויות (FDA; EMA  וכו'), הגשת בקשות לרשם הפטנטים והעברה מסודרת ויעילה משלבי הפיתוח אל הייצור.
תיעוד נכון ובר קיימא מאפשר ביטחון רב בהדירות הייצור ובקרת התצורה לאורך שנים וללא תלות במיומנות מיוחדת של העובדים בארגון ו/או בתחלופתם.

כלי תוכנה לתיעוד הנדסי

לחברת ספאוס-טק בע"מ כלי תוכנה ייעודיים לתיעוד הנדסי ממוחשב.
אנו משתמשים במיטב תוכנות ה (CAD  Computer-aided design) ביניהם תוכנת סוליד וורקס פרימיום, וכן תוכנות ייעודיות לתיעוד הנדסי לתכן אלקטרוני, לתרשימים ועוד. 

תיקי מוצר

חברתנו דואגת (ע"פ דרישת הלקוח) לתיעוד הנדסי ותהליכי למוצרים שתוכננו על ידנו וכן לתיקי ייצור לתכנונים שכבר קיימים בחזקת לקוחותינו אך דורשים עיבוי המידע, הפיכתו לסטנדרטי, הוספת מידע הנדסי חסר והפיכתו לזמין לייצור הדיר ובר מימוש.
תיק המוצר יכול להכיל (ע"פ דרישת הלקוח) את כלל המידע הרלוונטי שמאפשר ייצור הדיר של המוצר, הכנת כלי הייצור הייעודיים לשם מימושו, בקרה מלאה על תהליך הייצור וכן בקרת תצורה לשינויים עתידיים של המוצר ו/או של תהליך ייצורו.
המידע בתיק ההנדסי של המוצר כולל את תוצרי תכן המוצר (כגון קבצי תלת ממד ושרטוטים, סכמות, הוראות לסוגיהן (הוראות הרכבה, הוראות התקנה, הוראות בטיחות, הוראות אחזקה ועוד) וכן מידע משלים לגבי תהליכי הייצור, טכנולוגיות הייצור, ההרכבה והבדיקה.

תיקי ייצור

לחברת ספאוס-טק מומחיות רבה בהכנת תיקי הייצור למוצרים ולכלי ייצור ובדיקה.

בין היתר דואגת חברתנו לתכנון נכון של אפיון המוצר ברמה הייצורית והתפעולית שלו, יש הבדל ניכר בין תיק ייצור הנדסי לזה התפעולי והלוגיסטי ויש לאפיין נכון את כלל המרכיבים וההגדרות על מנת לדאוג לכך שלא תיווצר אי התאמה בין המוצר למפרטיו הטכניים.

בתיק הייצור ניתן למצוא את המתואר להלן:

  1. אפיון המוצר (הדרישות ממנו והביצועים הדרושים)
  2. מפרטים טכניים (שרטוטים ואפיונים)
  3. הגדרת פרטי רכש ומוצרים סטנדרטיים
  4. BOM-Bill Of Materials
  5. הוראות והנחיות (הוראות בדיקה, הוראות הרכבה וכיוצא בזאת הנחיות)
  6. תרשים זרימה תהליכי
  7. פרוגרמת קו הייצור
  8. הגדרת כלל כלי הייצור והטכנולוגיות
  9. הגדרת חלקי חילוף 
  10. הגדרת שינוע ואחסון

לספאוס-טק בע"מ מתודולוגיה ייחודית להגדרה מלאה של כלל מרכיבי המערכת, כמותם, מקורם וכלל המידע הלוגיסטי/תפעולי הקשור באפיון פרטי המערכת. הגישה הייחודית לנו מאפשרת הטמעת ה BOM בקלות יחסית לתוך מערכות ה (ERP (Enterprise resource planning והPLM  של לקוחותינו.

אבטחת איכות

ספאוס-טק בע"מ המוסמכת לתקן ה ISO העולמי לפיתוח והעברה מפיתוח לייצור של מוצרים מתחום האלקטרומכאני, יש יכולות רבות בהגדרות נכונות לשם אבטחת איכות תקינה והדירה.
אנו מתעדים (ע"פ רצון הלקוח) את כלל תהליך הפיתוח לרבות כלל הניסויים, סיקרי התכן, האנליזות והגדרות המוצר אל מול תהליך אימות התכן. אנו מיישמים מתודולוגיה ייחודית למעקב הגדרות המוצר ואפיונו אל מול תוצרי התכן ותהליך אימות התכן.
בעזרתנו ניתן להכין תיעוד נכון שיכול לשמש כתיק הנדסי להגשה לרשויות רגולטוריות ולרישום פטנטים.
בעזרתנו ניתן אף להגדיר ולתעד את כלל תהליך אבטחת איכות המוצר המתוכנן על ידנו ו/או שנמצא בחזקת הלקוח. 

מידול תלת ממד והפקת שרטוטים

אנו מבצעים מידולים מדויקים של חלקים והרכבות (מכאניים ואלקטרוניים) תוך כדי הקפדה רבה על הגדרת החומרים והמרכיבים וכן על ניהול נכון של מהדורות המוצר על חלקיו.
אנו מפיקים שרטוטי ייצור ומפרטים טכניים הכוללים את המידע הרלוונטי הדרוש לשם ייצור החלקים וההרכבות. שרטוטי הייצור קשורים לוגית למודלים ונשארים ברי ניהול ושינוי מהדורות יחד.
כלל תוצרי הפיתוח והתכן עוברים בדיקות של מספר מהנדסים שמאשרים את תקינות התכן ותוצריו.

הינדוס לאחור ( Reverse Engineering)

אנו מבצעים שרותי הינדוס לאחור של מוצרים אלקטרומכניים (לחלקי מכאניקה ואף למעגלים אלקטרוניים). בעזרת טכנולוגיות חדישות ומיוחדות ובשילוב הניסיון הרב של אנשינו, יש ביכולתנו להציע לקהל לקוחותינו את היכולת לתעד עד לכדי תיק ייצור הנדסי מלא למוצר קיים. כך ניתן להגדיל את היכולת להדירות הייצור של מוצרי הלקוח ולהעניק לו את היכולת לבחור ספקים חשדים לייצור מוצריו מבלי לחשוש מ"בריחת" ידע שנצבר אצל יצרניו במהלך השנים.