• ראשי
  • מוצרים פלסטיים
  • פיתוח וייצור זיווד פלסטי בית מסנן דלק

פיתוח וייצור זיווד פלסטי בית מסנן דלק

ספאוס-טק בע"מ פיתחה בעבור חברה מובילה בתחום המנועים בית מסנן דלק מפלסטיק.

זיווד המסנן מבוסס על מבנה פלסטי קשיח ועמיד.

על מערכת זו להתממשק למערכות הזנת הדלק וההנעה ע"י שימוש במתאמים אוניברסליים. המערכת עומדת בהצלחה רבה בתקינה בינ"ל מחמירה ביותר. סביבת העבודה של מערכת זו היא מן הקשות והמאתגרות ביותר (חום רב, שחיקה, עמידות בכימיקלים ועוד). זיווד המערכת מאפשר בו בעת עמידות רבה לתנאי סביבה קשים ויחד עם זאת משקל קל, קלות שימוש וארגונומיה.

על הזיווד היה לעמוד אף בתמחיר מאתגר עכב תחרות גדולה בענף.

חברת ספאוס-טק בע"מ פיתחה את מכלול הזיווד (הנדסה, תיעוד והכנת תיק הייצור), אפיינה את חומרי הגלם, ותחת אחריותה אף היה לייצר את כלי הייצור (תבניות הזרקת פלסטיק וגומי) ולספק את החלקים עצמם (העברה מפיתוח לייצור ואספקת מוצרים).

הפנייה לחברת ספאוס-טק בע"מ לשמש כקבלן תכנון הנדסי (חברת פיתוח מוצרים המתמחה בפלסטיקה הנדסית) נבעה מהמוניטין הטוב והרב שצברה חברת ספאוס-טק בע"מ כגוף המתמחה ב פיתוח מוצרים, פיתוח מוצר הנדסי, ובפלסטיקה הנדסית.

בפרויקט זה הביאו מהנדסי חברת ספאוס-טק בע"מ לכדי מימוש את מגוון יכולותיהם בתכן מוצרים מולטידיסיפלינריים.

בפרויקטים מסוג זה מספקת חברת ספאוס-טק בע"מ פתרון הנדסי מלא (End to End Solution). המשלב תכנון מדוקדק, ע"פ מפרטי הלקוח ומימוש המוצר במסגרת מגבלות התקציב. התכן נמסר עם כלל המידע הדרוש ללקוח (התאמה ייעודית לקווי הייצור הספציפיים של הלקוחות) יחד עם תיעוד הנדסי מלא (שכלל תיקי ייצור, הוראות הפעלה, הוראות התקנה ועוד), מפרטים מלאים לתהליך אימות התכן וכן תכנון ומימוש תהליך קווליפיקציה של המערכות והתהליך (OQ, IQ, PQ).

ממאפייני הפרויקט:

  • התכנון הינו מולטידיסיפלנארי וכלל ארגונומיה, זיווד מכאני, פלסטיקה הנדסית, תבניות פלסטיק (כלי ייצור להזרקת פלסטיק בלחץ) ועוד.
  • עבודה לפי תקנים בינ"ל מחמירים.
  • בתכנון החלקים הושם דגש רב על עלויות כלי הייצור והמכלולים (התכנון ההנדסי של החלקים בוצע כך שאפשר עלות יחסית נמוכה של כלי הייצור)
  • דגש רב ניתן על ממשק משתמש נוח ויעיל.
  • התכנון כלל ליווי ייצור החלקים ואספקתם ללקוח (בין השאר במפעלים בארץ ובחוץ לארץ עד לייצור והטמעה בקווי הייצור וליווי ייצור ובדיקת המכלולים (ליווי ייצור סדרה ראשונה)).