• ראשי
  • אוטמציה רובוטיקה ובקרה
  • פיתוח וייצור מערכת טעינת ופריקת מגשי חלקים לעמדת עבודה רובוטית

פיתוח וייצור מערכת טעינת ופריקת מגשי חלקים לעמדת עבודה רובוטית

פיתוח וייצור מערכת טעינת ופריקת מגשי חלקים לעמדת עבודה רובוטית

כיום ישנו שימוש הולך וגובר ברובוטים בתעשייה, משתמשים ברובוטים בקו יצור, על מנת להרכיב מוצרים שונים. חברת ספאוס-טק בע"מ מספקת פתרונות רובוטיים לתעשייה (בשיתוף פעולה עם חברת רובולוג'יקס) , לביצוע מגוון רחב של עבודות הדורשות דיוק רב, הדירות משימות ואף מורכבות רבה. השימוש בפתרונות הרובוטיקה לתעשייה שמציעה חברת ספאוס-טק בע"מ משלבים מערכות ראייה ממוחשבת (Vision) ובמיוחד לוגיקה ייחודית המאפשרת "לימוד" המערכת הרובוטית את המשימה בקלות יחסית. לצורך ייעול תהליך העבודה של התחנות הרובוטיות פיתחה חברת ספאוס-טק בע"מ מערכת ייחודית המאפשרת טעינה ופריקה של מגשי חלקים ורכיבים שמגיעים לתחנת העבודה הרובוטית וממנה הלאה כתוצרת גמורה.

מערכת טעינת ופריקת המגשים משמשת כ"מחסנית" לטעינת ופריקת עמדת העבודה הרובוטית. כך מתאפשר מצב בו המעורבות האנושית בעבודת הרובוט היא מינימלית. אין יותר צורך להעביר את המוצר אל הרובוט ולפנות אותו משם עם גמר העבודה. ניתן להטעין בקלות רבה את המחסנית במגשים רבים עם רכיבים וחלקים (שלפני ביצוע העבודה) וכן במחסנית ריקה, אליה יטעין הרובוט את המגשים עם התוצרת הגמורה.

המערכת קלה להתקנה כמעט בכל מקום ואינה מצריכה תשתית מבנית מיוחדת. השימוש בעגלות מחסנית מאפשר רצף יצורי במפעל ושימוש במחסניות רבות ככל הדרוש. עמדת הטעינה/פריקה מאפשרת לתחנת העבודה הרובוטית לעבוד במקביל על מוצרים שונים תוך שמירת רצף עבודה ללא הפסקה, דבר שמאפשר ייעול מקסימלי של עבודת הרובוט.

ניתן להקיף את עמדת העבודה הרובוטית בעד ארבע עמדות טעינה/פריקה ובכך להגדיל משמעותית את התפוקה של תחנת העבודה הרובוטית וכן את הגמישות הייצורית שמתאפיינת בעבודה מקבילה על מוצרים שונים.

בפרויקטים מסוג זה מספקת חברת ספאוס-טק בע"מ פתרון מלא (End to End Solution). המערכות נמסרות עם ההתאמות הדרושות ללקוח (התאמה ייעודית לקווי הייצור הספציפיים של הלקוחות) יחד עם תיעוד הנדסי מלא (שכלל תיקי ייצור, הוראות הפעלה, הוראות התקנה ועוד), מפרטים מלאים לתהליך אימות התכן וכן תכנון ומימוש תהליך קווליפיקציה של המערכות והתהליך (OQ, IQ, PQ).

ממאפייני הפרויקט:

  • התכנון הינו מולטידיסיפלנארי וכלל ארגונומיה, אלקטרוניקה, תוכנה, זיווד מכאני, רובוטיקה ובקרה.
  • עבודה לפי תקנים.
  • דגש רב ניתן על ממשק משתמש נוח ויעיל.
  • אין צורך בתשתיות מבניות מיוחדות.
  • מערכות הטעינה/פריקה לקוי ייצור שונים ממגוון רחב של טכנולוגיות.
  • המערכת מאפשרת הדירות ובקרה תהליכית.
  • התכנון כולל ליווי ייצור המערכות על כל שלביו בין השאר במפעלים בארץ ובחוץ לארץ עד לייצור והטמעה בקווי הייצור וליווי ייצור ובדיקת המכלולים (ליווי ייצור סדרה ראשונה).